Elbise 7248
Elbise 7248
Elbise 7248
Elbise 7248
Elbise 7248

Elbise 7248

İndirim Oranı : %26 İndirim
Fiyat : ₺2.289,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.689,00(KDV Dahil)

38-48 beden aralığında bedenli, üstü şifon,iç kısmı payatli kumaş ve candy olan olan abiye elbise...

**Ürünün omuzdan uzunluğu 100 'cm'dir.

38-48 beden aralığında bedenli, üstü şifon,iç kısmı payatli kumaş ve candy olan olan abiye elbise... **Ürünün omuzdan uzunluğu 100 'cm'dir.

 

KUMAŞ TÜRLERİ

Pamuk:
Nefes alabilen bir yapıda olması nedeniyle, terletme özelliğini minimum seviyede tutan bir kumaştır. Sıcak koşullarda rahatlıkla tercih sebebi olabilecek bir dokuya sahiptir.. Doğal yapısı gereği, alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Yıkama ve ütüleme işlemlerinde ısı oranına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Keten:
Ketenli dokumalar oldukça dayanıklı ve emici yapıdadırlar. Havayı saklı tutmaması sebebi ile serin tutma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle yaz aylarında özellikle tercih edilen bir kumaş türüdür. Doğal keten ürünler, nemli iken ütülenmelidir.

Viskon:
Bakımı kolay olan bir kumaş türüdür. Ter çekme özelliği bulunmaktadır. Renk atmayan, bir kumaştır. Dökümlü yapısı nedeniyle, şık bir görünüm kazandırır. Makinada yıkanmaya uygun bir yapıya sahiptir.

Akrilik:

Günışığına karşı dayanıklıdır. Bakımı kolay olan bir kumaş çeşididir. Yumuşak, rahat ve hafif olması nedeniyle kullanım alanlarında sağladığı kazanımları yüksektir. Akrilik ürünler çamaşır makinasında kolaylıkla yıkanabilir.

Polyester:

Polyester liflerinin kuruluk ve ıslaklığa direnç oranı oldukça yüksektir. Işığa, bakterilere karşı dayanımı yüksek, uzun ömürlüdür. Esnek olması nedeniyle buruşmaya karşı dayanıklıdır. Nefes alabilen, hafif ağırlıkta bir kumaştır. Makinede kolayca yıkanabilen, çabuk kuruyabilen ve ütüleme işlemi yapılmadan da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Likra/Elastan:

Esneme özelliği nedeniyle, dayanıklı, güçlü yapıdaki dokuma türüne dahil olmaktadır. Hem boyuna hem de enine esneme özelliği vardır. Düşük ısıda yıkanılması önerilen bir kumaştır.

Denim:

Hammaddesi koton olan, doğal yenilenmiş bir ipliktir. Likra oranı var ise ıslakken çekilmesi gerekir. Ön yüzeydeki yıpranma oranını önlemek için ürünleri ters çevirerek yıkaması önerilir. Ütüleme işleminde, buhar kullanımı önerilir.

Scuba Dalgıç:

Vücudu saran, esnek yapıda bir kumaştır. Esneklik özelliği dayanıklı bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Sıkı olması ve vücudu sarması nedeniyle, bir beden ince gösterir.

Şile Bezi:

%100 pamuktan üretilmiş olması nedeniyle terletmeyen, alerjik özelliği olmayan bir kumaştır. Özellikle yaz aylarında tercih edilen bir kumaş türüdür.

Yün:

Yünlü kumaşlar yapısındaki nem çekme niteliği ile yumuşak ve esnek kumaşlardır. Kumaş içerisinde tutulan hava, yünün sıcak ve soğuğa karşı yalıtım özelliğini artırır. Böylelikle vücuttaki ısıyı dışarı geçirmez.


Fisto:

Fisto kumaş, 
kalın ve dayanıklı bir kumaş türüdür. Pamuk veya yün gibi doğal liflerden yapılmaktadır. Bu kumaş türü, yoğun dokuması sayesinde dayanıklıdır ve dış giyim, iş giyim ve mobilya döşemelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Şifon :

İnce ve şeffaf bir kumaş türü olan şifon, genellikle abiye elbiselerde ve gece kıyafetlerinde kullanılır. İnce olması nedeniyle özellikle yazlık kıyafetlerde olmazsa olmaz olan şifon kumaş, ipek ya da rayon iplikten tek katlı olarak dokunur.

Sandy:

Elastik bir yapıya sahip olması rahat kullanılmasını sağlar. Sandy kumaşlarda iplik oranlarına göre kalın ve ince çeşitler bulunur. İç göstermeyen kumaş türleri arasındadır. Hem serin tutan hem de iç göstermeyen bu kumaş bu özellikleri nedeniyle yaz aylarında sıklıkla tercih edilir.

İpek Saten

Saten ipekböceği kozasından çekilen uzun bir iplik kullanılarak elde edilir. İpek saten kumaş nedir sorusunun cevabı işte bu kadar basittir. Bu materyalin barındırdığı ipek miktarı bir hayli yüksektir. Söz konusu kumaş türü, şık ve estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
BEDAVA